ENGLISH
Anasayfa Firma Tanıtımı MailMarketer Özellikleri Bayilik Fiyatlar Referanslar Üyelik İletişim Sikça Sorulan Sorular
Üye Girişi Bayi Girişi
Anti-Spam Politikası
Gizlilik & Güvenlik
Kullanım Sözleşmesi

 

MailMarketer olarak ‘Kullanıcı iznini’ çok ciddiye alırız. Bir hesap açarak ve Kullanım Şartlarını kabul ederek, Anti-Spam politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.

Yasa yeterli değil, izin daha önemli
CAN-SPAM (Controlling the Assault of Non-Solicited Pornography and Marketing Act) yasaları her ne kadar spam problemlerini azaltmak için doğru bir adımsa, yeterli olduğunu düşünmüyoruz. Bizim spam anlayışımız çoğu ülkede yasaların ötesine geçmektedir ve gerçek izin e-posta pazarlamasının üstüne örtmektedir.

Spam, bir kişiye onun onayı olmadan bir konuda kişiye izinsiz e-posta yollamaktır.
Ama bu yeterli değildir. İzin çok yönlü bir kelimedir ve tartışmaya açıktır. Şimdi birkaç senaryoya göz atalım ve izin anlayışını daha net bir şekilde anlayalım.

MailMarketer ile hangi e-posta adreslerine gönderi sakıncalı değildir?

MailMarketer’ı kullanarak kişilere e-posta yollamak için öncelikle kişilerin izni gerekmektedir. Bu şu yollarla yapılabilir:

 1. İnternet sayfanızda ki e-posta bültenine katılım formu ile
 2. Bir formda işaretlenebilecek bir kutu; formu dolduran kişi bu kutuyu sizden haber alabilmek için, kendi isteği ile işaretlemişse,
 3. Eğer bir kişi çevrimdışı bir form doldurduysa (bir anket ya da yarışmaya katıldıysa) ve o kişiye neden iletişime geçileceği açıkça açıklandıysa ve kişi onay vermiş ise,
 4. Eğer kişi sizden son 2 sene içerisinde bir ürün satın aldıysa,
 5. Kişi size kartvizitini vermiş ise ve siz kişiye neden irtibata geçeceğinizi açıkça anlattıysanız, bu kişiyle irtibata geçebilirsiniz. Eğer kartvizitlerini bir organizasyonda bırakmışlar ise mutlaka irtibata geçileceği konusunda bir uyarı olmalıdır.

Temel olarak, sadece ne konuda e-posta alacağını ve size açıkça izin vermiş kişilere e-posta yollayabilirsiniz.

MailMarketer ile gönderilemeyecek e-posta adresleri hangileridir?
Yukarıdakiler haricinde hiçbir örnek bizim için izin alınmış sayılmaz, ancak emin olabilmek için aşağıda birkaç örnek sunuyoruz. MailMarketer’ı kullanarak aşağıdaki durumlarda e-posta göndermemeyi kabul etmiş oluyorsunuz;

 1. Kişiyle irtibata geçecek izniniz kesinlikle yok ise,
 2. İrtibat adresleri ödünç verilmiş ise, kiralanmış ise veya üçüncü şahıslardan alındıysa, izin var olsa bile kendinizin izin almış olması gerekmektedir.
 3. Kişiyle e-posta yolu ile son 2 sene içerisinde irtibata geçmediyseniz; izin zamanı değişkendir ve kişiler adreslerini değiştirmiş olabilir ve ya izin vermiş olduklarını hatırlamayabilirler.
 4. E-posta adresleri internetten kopyala/yapıştır yapılmış ise; kişiler adreslerini internete koydular diye irtibata geçilmek istedikleri anlamına gelmez.

Bazı kişiler size e-posta adreslerini vermiş olabilirler ancak eksik olan reklâm amaçlı e-posta yollamak için bu kişilerden alınmış izindir. Reklâm amaçlı e-postaları izinsiz yollamak etkileyici olmayabilir ve büyük ihtimalle spam olarak gözükür.

E-postaya ne tür içerik eklemeliyim?
MailMarketer ile gönderilen her e-posta aşağıdakileri içermek zorundadır:

 1. Aboneyi tek bir tıklamada abonelikten çıkaracak bir ilişim. Abonelikten çıktıktan sonra bir daha asla e-posta yollayamazsınız.
 2. Göndericinin adı ve e-posta adresi. Eğer bir müşterinizin adına e-posta gönderiyorsanız, müşterinin detaylarını girmek zorundasınız.

İzniniz olmadığını nereden anlayacağız?
MailMarketer ‘ın anti-spam politikamıza uyup uymadığınızı kontrol edecek sayısız onaylama katmanı vardır. İşte bunlardan birkaç tanesi;

 1. Hesabınızın bir takım arkadaşımız tarafından onaylanana kadar attığınız her e-posta onaydan geçmek durumundadır.
 2. Yazılımımız Hotmail, Yahoo ve AOL gibi ISP’lerin spam rapor sistemleri ile bütünleşmiştir. Eğer izin almadan gönderim yaparsanız ve kişi kampanyanızı spam olarak işaretlerse, işaretlendiği an bizim bundan haberimiz olacaktır. Eğer %0.25 oranında şikâyet gelirse (10.000 kişide 25 şikâyet) hesabınız kapatılacaktır.
 3. Takımımız sistemimize gönderilen büyük listeleri teyit eder. Hepsi onaylanmadan kampanyanızı bu listeye gönderemezsiniz.
 4. Kara listeleri ve taciz hesaplarını bütün gün ve her gün gözetlemekteyiz. Gönderim problemi yaşatan ya da şikâyet toplayan hesapları hemen saptayabiliriz.  

Eğer izinsiz e-posta gönderimi yaptığınızı keşfedersek, MailMarketer ile olan hesabınızı hemen kapatırız.

Sonuçta bu sadece bir mantıktır. Pazarlamacı kimliğinizi bırakıp alıcının gözü ile bakın. Sizi tanımaz ya da gönderinizle ilgilenmiyorlarsa sizi sadece spam mail gönderen biri olarak tanırlar.

Anti-Spam politikamız ile ilgili her hangi bir sorunuz var ise ve ya bir müşterimiz hakkında spam duyurusunda bulunmak isterseniz lütfen departmanımıza buradan ulaşınız:


MailMarketer
Adres: Nisbetiye Cad. Burç Apt.
No: 36 / 11 Levent - İSTANBUL

Tel: 0 212 280 90 25
Fax: 0 212 280 33 37

E-mail: info@mailmarketer.net

 

Türkiye'nin en iyi ve en kapsamlı toplu mail sistemini ücretsiz denemek ister misiniz?

Toplu mail gönderiminin tüm özelliklerini test edebilirsiniz.

 
Basın Odası | Sponsorluk
© 2005 - 2017 MailMarketer, Tüm Hakları Saklıdır