ENGLISH
Anasayfa Firma Tanıtımı MailMarketer Özellikleri Bayilik Fiyatlar Referanslar Üyelik İletişim Sikça Sorulan Sorular
Üye Girişi Bayi Girişi
Anti-Spam Politikası
Gizlilik & Güvenlik
Kullanım Sözleşmesi

MailMarketer, MailMarketer Yönetim Paneli, Makaleler ve Servisler, kullanıcılarına pazarlama ve reklam hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetler, ziyaretçilerinin e-mail adreslerinin toplanması, e-mail kampanyası oluşturulması ve oluşturulan bu e-mail kampanyasının üye/müşterilere gönderilmesini kapsar.  Bu e-mail gönderimi izinsiz e-mail (SPAM) gönderilmesi için değildir. Lütfen Anti-Spam politikamızı okuyunuz.  Aşağıdaki şartlar ve yükümlülükler bu hizmetlerin kullanımı içindir.  Üye olurken, “Kullanım sözleşmesini okudum ve şartları kabul ediyorum.”  kutucuğunu işaretleyen tüm kullanıcılar bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

1. SERVİSLER ve DESTEK
1.1 Servisler bu şartnamenin ilk maddesini oluşturur ve şartname, anabaşlıklar, ilgili konular MailMarketer tarafından değiştirilebilir.  Bu şartname www.mailmarketer.net sitesinden güncellenebilir.
1.2 Servisler sadece uyulması gereken bağlayıcı kurallar yerine getirildiğinde geçerlidir. Yukarıda sözü edilen servisler yasalar karşısında uygun görülmeyen ve 18 yaşın altındakiler için geçerli değildir.  Eğer bu şart size uygun değilse lütfen servisleri kullanamayınız.
1.3 Servisler kurumsal ve kişisel web sitelerinden ya da doğrudan sahibinden izin alınarak toplanmış e-mail adreslerine, duyuru, haber, kampanya v.b. e-mail gönderilmesine olanak tanır.
1.4 Gönderilen tüm e-mailler ve e-mail büyüklükleri MailMarketer tarafından ölçümlendirilir.  MailMarketer e-mail gönderim sayısına bir sınır koymamaktadır ancak gönderilecek dosya boyutu 100 KB (Kilobyte)’ı geçmemesi gerekmektedir. Aksi bir durum sözkonusu ise sistemden alınan uyarı mesajlarına uyulması gerekir.
1.5 E-Mail gönderimlerinin ücretlendirilmesi tamamen MailMarketer tarafından yapılmaktadır ve istenildiği zaman değiştirilebilir.  MailMarketer’a ödenen ücretlerin Anti-Spam sözleşmesini bozmadığı sürece geri ödenmesi söz konusu değildir. Ödemeler MailMarketer sitesi üzerinden kredi kartı ile ya da banka havalesi ile yapılabilmektedir. Bu yolla MailMarketer’ın 10 kişilik gönderimleriniz haricindeki kampanyalarınızı ücretlendirmesini kabul etmiş sayılırsınız. Ücretler YTL (Yeni Türk Lirası) olarak ödenecektir. Ücretinizin kredi kartınızdan alınamaması durumunda sistem tarafından otomatik olarak bilgilendirileceksiniz. Ücretler MailMarketer tarafından belirlenir ve Fiyatlar sayfasından güncellenebilir.
1.6 İçeride bakiyesi olmayan ve gönderim yapmayan hesapların kapatılması hakkını MailMarketer gizli tutar.
1.7 Servisleri kullanabilmek için sisteme üye olmanız gerekmektedir. Bu üyelik sırasında tamamen kendinize ait ve doğru olduğunu kabul ettiğiniz bilgileri MailMarketer veritabanına işlemiş olursunuz. Sisteme kaydettiğiniz şifre, e-mail gibi bilgilerin güvenliği açısından 3. şahıslarla paylaşmayınız. MailMarketer kendi müşteri portföyünü dilerse 3. şahıslarla ve kurumlarla paylaşabilir.
1.8 Göndermiş olduğunuz HTML tabanlı e-mailler bazı servis sağlayıcıları tarafından görüntülenemeyebilir.  MailMarketer yükleyeceğiniz HTML tabanlı e-maillerin doğruluğunu test eder ancak gönderdiğiniz kişilerin bilgisayarları ya da servis sağlayıcılarının ayarlarının bunu aynen görüntülemeye göre ayarlandığının garantisini vermez.
1.9 CSS(Cascade Style Sheet) ve benzeri arkaplan, renk kodlamaları kullanılarak Mailmarketer'ın e-maillere eklemiş olduğu bilgilendirici yazıların gözükmesinin engellenmesi yasaktır.

2. SINIRLAMALAR ve SORUMLULUKLAR

2.1 Bu anlaşma Servisler konusunda olup, bu sözleşme ile size herhangi bir yazılım hakkı için kesinlikle yetki verilmez. Doğrudan ya da dolaylı olarak; beklenenin aksine uzmanlık gerektiren bir suistimal, yeniden derleme, montaj diğer taraftan kaynak ve nesnel şifreleri, temel düzenlemeleri, fikirleri, kural ve prosedürleri Servislerden ya da Servisler aracılığı ile elde edilen herhangi bir yazılımdan (Software), belgeden, veriden, grafikten faydalanarak ortaya çıkarmak amacı ile yapılan tüm girişimler yasaklanır; tescil edilmiş hiçbir bildiri ya da etiket kaldırılamaz, düzeltilemez, başka dillere çevrilemez yine Servisler ve yazılım esas alınarak türetilmiş çalışmalar oluşturulamaz; yine Servisler veya herhangi bir yazılıma ait haklar çoğaltılamaz, dağıtılamaz, teminat olarak gösterilemez, üçünçü kişiler bu konuda görevlendirilemez, bu haklar aktarılamaz ve ipotek olarak gösterilemez. Servisler sizin kendi yerel, iyi niyetli iç işlerinizde kullanılmalı yine Servisler bayilik anlaşması imzalanmadığı sürece, herhangi bir yazılım çok amaçlı olarak bir hizmet ofisi şeklinde ya da üçünçü kişilerle olan kar amaçlı faaliyetlere konu olmamalıdır. Eğer Servisler'i herhangi bir Avrupa Topluluğu ülkesinde kullanıyorsanız Servisler ve Yazılım esas alınarak yapılan yeniden düzenleme, çeviri, suistimal montaj, türev çalışmalar oluşturma konularında herhangi bir karşı yasak “E.C Council Directive on the Legal Protection of Computer Programs” hükümleri gereğince sizin hak ve sorumluluklarınızı değiştirmez.

2.2 Servisler ve MailMarketer'ın firma unvanlarının, logolarının ilgili ürün ve hizmet isimlerinin, tasarımlarının marka ve sloganlarının MailMarketer'ın veya ona ait kurumların ve tedarikçilerinin mülkü olduğunu biliyor ve bunu onaylıyorsunuz (bunlar “çalışmalar” olarak isimlendirilir ). MailMarketer'ın bayilik sözleşmesini imzalamaksızın Çalışmalar'ı herhangi bir reklam, yayın veya ticari içerikli bir konuda kullanma konusunda yetkilendirilemezsiniz. Servisler'i kullanıyor olmak size Servisler, Yazılım ve Çalışmalarda herhangi bir unvan ya da sahiplik sağlamayacağı gibi aynı isimlere ait bir hakkın satışı da değildir. Tüm mülkiyet hakları MailMarketer veya bu pozisyonda da olabileceği gibi onun üçüncü kişi tedarikçilerinde kalır.

2.3 Servisler’i kullanırken yapmış olduğunuz anlaşmaya ve geçerli olan tüm yasalara uygun olarak
temsil yetkinizi kullanırsınız, garanti verirsiniz, sözleşme yaparsınız (bu yasalar spam, gizlilik, müstehcenlik karalama ile ilgili limitsiz kanun ve politikalardır). Üçüncü kişilerle dosya alışverişinde bulunamayacağınızı düzenleme ve dağıtım konuları ile ilgili olarak üçüncü kişilere kendi isteminizle gönderi yapamayacağınızı bilmelisiniz. Yine bahsedilen konularda veya benzeri bir durumda ya da Servisleri kullanmanızla ilgili olarak ortaya çıkacak herhangi bir ihlal iddiası veya uygulaması konusunda her türlü zarar, kayıp, yükümlülükleri, kuruluş giderlerini, masrafları (ki bunlar limitsiz maliyetleri ve makul avukatlık ücretlerini kapsar) MailMarketer’a tazmin edeceğinizi ve bu sorumluluğu taşıyacağınızı bilmelisiniz. MailMarketer’ın sizden veya Servislerini kullanmanızdan dolayı ortaya çıkan içeriği izleme yükümlülüğü olmamasına karşın bunu yapabilir Servislerin kullanımında bahsedilen konuların ihlal edildiğine inanır veya bu iddia edilirse belli bir biçimde yasak getirebilir ve bu içeriği kaldırabilir.

2.4 Servisler ancak yasal amaçlara uygun olarak kullanılabilir. Kendi bölgenizdeki yasalara müracaat ederek herhangi bir materyalin Türkiye Cumhuriyeti devleti veya ilgili diğer yasalarını ihlal ederek yayımı ve dağıtımı yasaklanmıştır.
Bu durum müstehcen, tehditkar, taciz edici, onur kırıcı veya herhangi bir biçimde fikir mülkiyeti kanunlarını ve bu konuda üçüncü kişi haklarını kapsayabilir.

2.5 Servislerin çeşitli özelliklerinin kullanımı MailMarketer'a sizin hakkınızda çeşitli bilgiler sağlar (isim, iletişim, kayıt gibi). MailMarketer bu ve herhangi başka bir teknik bilgiyi kullanabilir, sizin Servisleri kullanmaktaki etkinliğinizi arttırmak amacı ile kendi sunumlarını yönlendirebilir ya da ayrıca iletişim kurabilir.

2.6 MailMarketer sizin herhangi bir üye listenizi ya da müşteri bilgilerinizi Servislerde kastedilenden başka bir amaçla kullanamaz.

2.7 MailMarketer tarafından zaman zaman yenilenen gizlilik politikalarını benimsemeniz ve sürdürmeniz gerekir.      

 

3. SONLANDIRMA

3.1 Bu anlaşmayı herhangi bir zamanda info@mailmarketer.net e-posta adresine ya da yazılı bir
beyanla MailMarketer Nispetiye Cad. Burç Apt. No:36 K:5/11 Etiler/İstanbul adresine müracaat ederek sonlandırabilirsiniz.
Yazışmalar adınızı soyadınızı ve MailMarketer kullanıcı adınızı kapsamalıdır. Bu sözleşmeyi sonlandırmanız durumunda herhangi bir geri ödeme yapılmayacaktır.

3.2 MailMarketer, bu kuralların birinin ya da birkaçının ihlal edilmesi durumunda
bu sözleşmeyi ve Servisleri herhangi bir zamanda sebepli veya sebepsiz beyanla
ya da beyansız bir biçimde sonlandırabilir.

3.3 MailMarketer sonlandırma tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde arşivinizdeki bilgileri silebilir.

3.4 Hesabınızı 120 (yüzyirmi) günden daha uzun bir süre içinde işletmezseniz aktif olmayan durumuna düşersiniz. MailMarketer bu hesabı aktif olmayan olarak işaretler. Aktif olmayan hesaplar 30 (otuz) gün içerisinde aktif hale getirilmelidir aksi halde hesap ve ilgili veriler özellikle üye katılımları MailMarketer veri bankasından düzenli bir biçimde çıkartılabilir.

 

4. YETKİNİN REDDEDİLMESİ; DÜZELTMELER

Servislerin kullanımı ve tarafınızdan oluşturulan Servisler ile ilgili herhangi bir öngörü ve bunlara dayanılarak gerçekleştirilen işlemlerdeki risk size aittir. MailMarketer Servisleri yayınlarının kesilmeyeceğini ya da hata kodu vermeyeceğini garanti etmez aynı zamanda Servislerin kullanımından doğan sonuçlarla ilgili olarak da garanti vermez.
Servisler dolaylı olarak sağlanır ve MailMarketer sınırlı, özel amaçlara uygun, ticari olduğu kanıtlanmış, anlaşmaları bozmayan, her türlü ifade edilen, işaret edilen, kapsayan garantiyi reddeder.

Servislerin herhangi bir ihmali, başarısızlığı durumunda sizin yegane çözümünüz, MailMarketer’ın ticari makul gayretleri ve Servislerin düzeltilmesi ve onarılması yönünde olmalıdır.

5. YÜKÜMLÜLÜĞÜN SINIRLANDIRILMASI

Kanunların izin verdiği tüm çerçevede hiçbir koşul, yasal teori, haksız fiil, mukavele ve diğer şartlar altında MailMarketer ve onun temel servis sağlayıcıları, iş ortakları, bilgi sağlayıcıları, finansörleri, yetki sağlayıcıları, çalışanları dağıtımcıları veya bayileri (toplu olarak bu bölümde MailMarketer olarak isimlendirilenler) size veya üçüncü kişilere karşı doğrudan ya da dolaylı oluşabilecek herhangi bir maddi zarar, özel ya da ikinci derecedeki masraflar, ticari bedeller, sonlanmadan kaynaklanan zararlardan dolayı, MailMarketer böyle bir zarar ihtimalinden önceden bilgilendirilmiş olsa ya da üçüncü kişilerin bir hak talebi durumunda bu konunun sorumlusu ve muhatabı olmazlar.
Her halükarda bahsedilen konulara rağmen MailMarketer’ın herhangi bir sebeple size karşı zararlardan dolayı sorumluluğu bulunursa eylemin biçimine bakmaksızın (anlaşma olup olmadığına, haksız fiile ki bu ihmali kapsayabilir ürün sorumluluğuna vs ) MailMarketer’ın size karşı olan sorumluluğu sizin Servisleri için ödemiş olduğunuz bedele oranla sınırlandırılacaktır. Bazı yasal prosedürler yoksun bırakmaya, ikinci derecedeki ve sonlandırma ile ilgili zararları hariç tutmaya ve sınırlandırmaya izin vermediği için bu sınırlamalar ve hariç tutmalar sizin içinde uygulanamaz.

6. SERVİSLER veya TEKNİK BİR VERİNİN İHRACI

Servisleri veya bağlantılı herhangi bir teknik veri içeren ürünü Türkiye ya da uygulayıcı diğer ülkelerin düzenlemelerinin, kanunlarının, sınırlamalarının ihlali ile bu ürünlerin yer değişmesine ve ihraç, yeniden ihraç işlemlerine izin veremezsiniz.

 

7. ÇEŞİTLİ KONULAR

7.1 Anlaşmanın herhangi bir şartı uygulanamaz veya geçersiz olarak kabul edilirse bu şart sınırlandırılır veya etkisi minimum gerekliliğe kadar indirilir, böylece sözleşmenin gücünün, etkisinin ve uygulama alanının sürekliliği sağlanır.

7.2 MailMarketer ve siz aynı kanıda olmalısınız ki anlaşmanın eksiksiz ve tarafların karşılıklı anlayışına ait özel beyanların, daha önceki her türlü yazılı ve sözlü anlaşmanın iptali veya yerine yenisinin ikamesi ve sözleşmenin ana konusu ile ilgili tüm anlayışlar, feragat edilen, vazgeçilen, düzeltilen konular bu metinde düzenlenenlerin haricinde her iki tarafın imzası ile olmalıdır. Bu anlaşma ile mevcut yasalar ve eşdeğerleri altında herhangi hak ve düzeltmenin uygulamasında meydana gelebilecek bir gecikme ve ihmal, bu hakkın kullanımı veya düzeltmenin feragatinden dolayı olduğu düşünülecektir.

7.3 Bu anlaşmanın bir sonucu olarak bayilik anlaşması dışında, ortaklık, ortak girişim, iş imkanı yaratılamaz ve MailMarketer ile bağlantılı olarak hiç bir biçimde yetki sahibi olamazsınız.

7.4 Anlaşma çerçevesi altındaki herhangi bir hakkın kullanımı sonucu oluşabilecek bir ihtilafta
haklı olan taraf masraflarının ve avukatlık ücretinin karşılanması konusunda hak sahibidir.

7.5 Anlaşma kanun maddelerindeki ihtilafa, kanunlara ve tercihe bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti devlet yasaları tarafından yönetilecektir. Anlaşma ile ilgili tüm yasal mevzular Türkiye’de devlet mahkemelerine götürülecektir.

7.6 MailMarketer, yurtiçi ve yurtdışında bulunan sunucu ya da sunucularla hizmet vermektedir. Bu sunucularda oluşabilecek arıza, elektrik kesintisi ve benzeri limitsiz oluşabilecek sebeplerden dolayı meydana gelen veri kayıplarından sorumlu değildir.

 

8. SİSTEM GEREKLİLİKLERİ

MailMarketer’ı kullanmak için bir Windows PC ve İnternet Explorer 4.0 veya daha yüksek bir versiyonu gerekmektedir. İlaveten bir internet bağlantısı lazımdır. MailMarketer Macintosh, Unix veya diğer platformlarda sınırlı bir biçimde işleyebilir ancak yinede Windows harici ortamlarda verimlilik garantisi yoktur. Yine MailMarketer İnternet Explorer web tarayıcısı olmayan bir ortamda sınırlı bir biçimde çalışır ve yine bu konuda diğer tarayıcılarla (Netscape Navigator gibi) tam verimlilik garantisi vermez.

9. E-MAİL GÖNDERME KURALLARINA UYMA

Tüm MailMarketer müşterileri Servisler aracılığı ile e-mail gönderirken CAN-SPAM tüzüğü kurallarına ve MailMarketer’ın Anti- Spam politikalarına uymalıdır. Böylece MailMarketer sistemiyle gönderilen e-mail mesajlarında aşağıdaki şartların yerine getirilmesi istenir:

  1. Tüm e-mailler tek tıklamalık üyelikten ayrıl linki içermelidir. MailMarketer tüm firmaları üyelikten ayrıl linki konusunda denetler. Eğer gönderide üyelikten ayrıl linki tespit edilemezse kullanıcı bilgilendirilir ve kendisine devam etmeden önce üyelikten ayrıl linki oluşturması zorunlu kılınır.
  2. Tüm e-mailler firma ismi, telefon numarası gibi göndericinin iletişim bilgilerini içermeyebilir

  3. Tüm e-mailler alıcının mesajı niçin aldığına dair bir beyan içermelidir. Örneğin; bu e-maili xxx.com daki e-mail listemizi işaretlemiş olmanızdan dolayı XXX şirketinden almaktasınız.

Bu üç madde MailMarketer ISP leri ve lekesiz programları ile kendi kendi unvanını sürdürmesi konusunda belli bir öngörü sağlayacaktır. Eğer firmanız herhangi bir zamanda bir AOL ya da RBL alıcı tarafından SPAM olarak tespit edilirse MailMarketer hesabınızı iptal etme konusundaki haklarını saklı tutar.

10. E-MAİL ve İZİN UYGULAMALARI

10.1 Servisler aracılığı ile gönderilen her mesaj üyelikten ayrıl linki veya üyelerin kendilerini sizin postalama sisteminizden çıkarabilmelerine izin veren düzenekleri içermelidir. Bu biçimdeki linkler sizin mesajı gönderdiğiniz tarihten itibaren 30 günlük süre içerisinde işlevsel kalmalı ve MailMarketer bu konuda bilgilendirilmeli ve ikna edilmelidir.

10.2 Her türlü kullanım, giriş, alım iznine dayanan listeler aracılığı ile olacaktır (not: satın alınmış listeler kullanılamaz, eğer bu konudaki herhangi bir sorununuz varsa lütfen MailMarketer’a müracaat edin).

10.3 Dağıtım listelerine, haber guruplarına, spam e-mail adreslerine postalama yapamazsınız.

10.4 Size MailMarketer aracılığı ile gönderilen mesajlar ve bunun güncellemesinden, üye olmayanların taleplerinin 10 gün içinde işlemden geçirilmesinden, düzeltme ve incelemelerden sorumlu olduğunuzu bilmelisiniz.

10.5 Servisler aracılığı ile göndermiş olduğunuz postalar alıcılar tarafından aşırı şikayetlere sebep olabilir. Gizlilik mevzuu olduğu için MailMarketer sizin kampanyanız sonucu ortaya çıkan bu tip şikayetlere sebep olan kişilerin e-mail adreslerini sizinle paylaşmaz. Siz düzenlediğiniz kampanyaların endüstri normlarında aşırılığa giderek bu tip şikayetlere neden olmasını engellemelisiniz. MailMarketer kendi takdir yetkisinde endüstri ortalamalarına göre sizin şikayet seviyenizi belirleyecek ve bu tespit bu anlaşma altındaki tüm
amaçlar için kesin ve bağlayıcı olacaktır.

10.6 MailMarketer kendi takdir yetkisinde ve aynı şekilde sizin MailMarketer’ın Anti-Spam politikalarını uygulama ve postalama izinlerini ihlal ettiğinize inanırsa Servisleri herhangi bir gönderme yapmaksızın sizin girişinizi durdurabilir.

 

Türkiye'nin en iyi ve en kapsamlı toplu mail sistemini ücretsiz denemek ister misiniz?

Toplu mail gönderiminin tüm özelliklerini test edebilirsiniz.

 
Basın Odası | Sponsorluk
© 2005 - 2017 MailMarketer, Tüm Hakları Saklıdır