ENGLISH
Anasayfa Firma Tanıtımı MailMarketer Özellikleri Bayilik Fiyatlar Referanslar Üyelik İletişim Sikça Sorulan Sorular
Üye Girişi Bayi Girişi
Makaleler Anasayfa
Hatasız Başlık Yazımı
Zaman Yönetimi
N'leşmek
Haydi Pazar Ola
Pazarlama Problemleri
İnternet satış siteleri teorisi
Rakamlar Konuşuyor
Başarılı e-posta yoluyla pazarlamanın öğeleri
Kaskınızı Taktınız mı?
İzinli Pazarlama ?
Hatasız Başlık Yazımı
Kaner TUNCEL

Bir kampanyanın en önemli özelliklerinden biri de başlığıdır. Hatta belki de en önemli özelliğidir. Neden? Çünkü; gelen e-bülten'in başlığı ilgimizi çekerse içeriğini merak edip açarız. Herşey başlıkla başlar. Ancak başlığınız kurallar dışındaysa sorun büyüktür. Peki geçerli bir başlık yazmak için nelere dikkat etmemiz gerekir?

  • Çok fazla noktalama: Başlığınızda çok fazla noktalama işaretinden kaçının, bu etkinliği açısından iyi bir nokta olsa da SPAM filtreleri açısından hiç de hoş karşılanmıyor.
  • Butik: Başlığınızın tamamını BÜYÜK HARFLERLE YAZMAMAYA ÖZEN GÖSTERİN.
  • Uzunluk: Yazmanız gereken başlığın, kampanyayı anlatması için çok uzun olması gerekebilir. Ancak unutmayın ki; çoğu ISP'ler aksi belirtilmediği sürece 40-50 karakter uzunluktaki başlığı görür ve oradan keserek "..." şeklinde bir noktalama koyar. (Örn. Ağustos Kampanyasında Kaçırıl...(mayacak Fırsat)")
  • Tekrar: Bu hata oldukça sık tekrarlanan bir hata. Kimden bölümünde yazdığınız firma adını tekrar konu bölümüne yazmayın. (Kimden: MailMarketer Konu: MailMarketer'dan Yılbaşı Promosyonu gibi...)
  • Sebep: Onlara bülteninizi açması için bir sebep gösterin. Sadece "indirim", "kampanya" "damping" gibi kelimelerle değil, biraz daha çarpıcı bir kelime bulun. Klişeleşmiş olanları artık kullanmayın.

E-Posta kampanyaları devam ettikçe, daha iyisini gönderebilmek için bizim de araştırmalarımız devam ediyor. Aklınızda kalabilecek tüm sorular için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 
Saygılarımla;
Kaner TUNCEL
MailMarketer
Proje Yöneticisi

(8076 kez okundu)
 

Türkiye'nin en iyi ve en kapsamlı toplu mail sistemini ücretsiz denemek ister misiniz?

Toplu mail gönderiminin tüm özelliklerini test edebilirsiniz.

 
Basın Odası | Sponsorluk
© 2005 - 2017 MailMarketer, Tüm Hakları Saklıdır